تخفیفات قابل توجه برای مدد جویان و مشمولان قانون جوانی جمعیت در یزد
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۹
شناسه : 49913

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد گفت: تعرفه عوارض و بهای خدمات بازنویسی شده ویژگی‌های متعددی به نفع شهروندان داشته است. از جمله از این ویژگی ها، تخفیفات قابل توجه برای مدد جویان کمیته امداد، بهزیستی، ایثارگران، مشمولین قانون جوانی جمعیت و طرح اقدام ملی مسکن در بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری یزد است. او افزود: شفاف […]

پ
پ


سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد گفت: تعرفه عوارض و بهای خدمات بازنویسی شده ویژگی‌های متعددی به نفع شهروندان داشته است. از جمله از این ویژگی ها، تخفیفات قابل توجه برای مدد جویان کمیته امداد، بهزیستی، ایثارگران، مشمولین قانون جوانی جمعیت و طرح اقدام ملی مسکن در بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری یزد است.

او افزود: شفاف سازی در محاسبه عوارض و حذف فرمول‌های پیچیده، ساده سازی و قابل فهم بودن برای عموم شهروندان از دیگر ویژگی‌های مهم این تعرفه است و قانون گرایی نیز در اخذ عوارض با انطباق بر قوانین شهرداری، قانون درآمد پایدار و آرای عمومی دیوان عدالت است.

حجت‌الاسلام حیدری سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد گفت همچنین مشوق‌های بسیار خوب برای شهروندان قانون مدار در نظر گفته شده است به عنوان مثال در املاکی که توسط شهرداری بصورت مجاز تفکیک می‌شود به جای ۴۳ درصد سرانه، تنها ۱۰ درصد اخذ می‌شود.

حجت الاسلام حیدری ادامه داد: ایجاد مشوق‌های خوب جهت سرمایه گذاران و انبوه سازان در محاسبه عوارض زیربنا و طبقات با این توضیح که در سال بعد افزایش ناگهانی عوارض طبقات حذف گردیده و صرفا عوارض زیربنا با یک شیب منطقی اخذ می‌گردد و این فرمول به نفع شهروندان و سرمایه گذاران خواهد بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به حذف عوارض تغییر کاربری به مسکونی، عوارض زیربنای پارکینگ و عوارض تراکم مازاد در سال ۱۴۰۳ گفت: تخفیفات قابل توجه برای گروه‌های هدف از جمله مدد جویان کمیته امداد، بهزیستی، ایثارگران، مشمولین قانون خانواده و جوانی جمعیت، مشمولین طرح اقدام ملی مسکن، مساجد، حسینیه‌ها و اماکن مذهبی در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: ملاک عمل قراردادن قیمت کارشناسی شده دارایی در محاسبه عوارض و پرهیز از دوگانگی در محاسبه عوارض و در نظر گرفتن یارانه قابل توجه در اخذ بهای خدمات شهرداری از جمله دیگر اقداماتی است که با توجه به این تعرفه انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است: متن تعرفه از سال ۱۳۸۵ تا امسال تغییری نداشته و هر سال درصدی به آن اضافه شده است، در سال جاری با بررسی دقیق و بیش از صد‌ها ساعت کار کارشناسی، تعرفه عوارض و بهای خدمات مجددا و به نفع شهروندان و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی بازنویسی شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.