فن‌بازار منطقه‌ای استان تهران آغاز به کار کرد
۰۸ دی ۱۴۰۲ - ۹:۲۵
شناسه : 33734

با انعقاد توافق‌نامه‌ای فن‌بازار منطقه‌ای استان تهران با هدف همرسانی صنعت و فناوری آغاز به کار کرد. به گزارش ایسنا، توافق‌نامه آغاز به کار فن‌بازار منطقه‌ای استان تهران به تولی‌گری شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران، با حضور دبیر شبکه فن‌بازار ملی ایران و رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی استان و وزیر صنعت، معدن و تجارت و […]

پ
پ


با انعقاد توافق‌نامه‌ای فن‌بازار منطقه‌ای استان تهران با هدف همرسانی صنعت و فناوری آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، توافق‌نامه آغاز به کار فن‌بازار منطقه‌ای استان تهران به تولی‌گری شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران، با حضور دبیر شبکه فن‌بازار ملی ایران و رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی استان و وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری با هدف هم‌رسانی صنعت و فناوری امضا شد.

مجتبی جباری‌پور، معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس درباره فن‌بازار منطقه‌ای استان تهران، گفت: متولی فن‌بازار منطقه‌ای استان تهران، شرکت شهرک‌های صنعتی استان است. در کنار این شرکت، شورای فن‌بازار استان با مسؤولیت معاون هماهنگی اقتصادی استاندار و دبیری شرکت شهرک‌های صنعتی و اعضای دیگر است که وظیفه سیاست‌گذاری این فن بازار را بر عهده دارد.

معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس گفت: موضوعات اجرایی و حمایت از کارگزاران فن‌بازار، بر عهده متولی این مجموعه است و بررسی بروکرهای فن‌بازار منطقه‌ای استان تهران در حال انجام است.

وی با اشاره به حضور صنایع پیشرفته و شهرک‌های صنعتی بزرگ در تهران از یکسو و وجود بخش قابل توجهی از شرکت‌های دانش‌بنیان در این استان، گفت: تدوین برنامه برای هم‌رسانی صنعت و فناوری، بازاریابی، سرمایه‌گذاری و رسوخ فناوری در صنعت توسط فن‌بازار منطقه‌ای استان تهران در دست اقدام است و امید داریم که میزان هم‌رسانی صنعت و فناوری از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان فعلی به رشد چند برابری برسد.

جباری‌پور با اشاره به مأموریت‌های شبکه فن‌بازار ملی ایران، گفت: شبکه فن‌بازار ملی ایران زیرساختی برای تجارت و تبادل فناوری است که از یکسو شرکت‌های صنعتی را برای سرمایه‌گذاری و از طرف دیگر شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان را به عنوان عرضه‌کننده و توسعه‌دهنده نوآوری به هم متصل می‌کند.

به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، وی افزود: رویکرد توسعه منطقه‌ای فن‌بازار، منجر به ایجاد فن‌بازارهای منطقه‌ای در هر استان شده است که متولی این فن‌بازارهای منطقه‌ای، پارک فناوری یا شرکت شهرک‌های صنعتی هر استان است.

شبکه فن‌بازار ملی ایران بر اساس نقشه جامع علمی کشور و ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می‌کند. در حال حاضر، فن‌بازار ملی ایران، بزرگترین و منسجم‌ترین تشکیلات مرتبط با فن‌بازار در ایران است. این شبکه توسط پارک فناوری پردیس تأسیس شده‌است.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.