صحبت‌های مسی پس از کسب توپ طلای شماره ۸
۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱:۵۰
شناسه : 564

لیونل مسی، فوق ستاره دنیای فوتبال، با کسب هشتمین توپ طلای خود موفق شد خود را در تاریخ فوتبال جاودانه تر کند. او امشب در پاریس هشتمین توپ طلای خود را در پی درخشش با تیم ملی آرژانتین و هدایت این تیم به عنوان کاپیتان برای رسیدن به عنوان قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲، کسب […]

پ
پلیونل مسی، فوق ستاره دنیای فوتبال، با کسب هشتمین توپ طلای خود موفق شد خود را در تاریخ فوتبال جاودانه تر کند. او امشب در پاریس هشتمین توپ طلای خود را در پی درخشش با تیم ملی آرژانتین و هدایت این تیم به عنوان کاپیتان برای رسیدن به عنوان قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲، کسب کرد.

او در سخنرانی بعد از کسب این جایزه تاریخی گفت:” “از همه به خصوص هم تیمی هایم متشکرم. از همه کسانی که به من رای دادند متشکرم. این توپ طلا یک هدیه عالی برای تمام مردم آرژانتین است. من نمی خواهم ارلینگ هالند یا کیلیان امباپه را فراموش کنم که سال فوق العاده و دیدنی داشتند و شک ندارم در سال های آینده این جایزه را خواهند برد.

خوشحالم که سطحم هیچگاه پایین نیامد، من سالها خوش شانس بوده ام که در چنین جایگاهی قرار گرفتم. می خواهم به همه افرادی که از قهرمانی آرژانتین در جهان خوشحال بودند اشاره ویژه ای داشته باشم. همچنین از خانواده ام، همسرم و فرزندانم تشکر می کنم. از همسرم، به خاطر حضور در بدترین لحظات، و کمک او به پیشرفتم در فوتبال. بدون تو این امکان وجود نداشت.
می خواهم در آخر به مارادونا اشاره کنم. تولدت مبارک، فکر می کنم جایی بهتر از اینجا برای تبریک گفتن به او وجود ندارد، پر از بازیکنان فوتبال و جایزه های مختلف. این توپ طلا هم مال تو و کل آرژانتین است.”

او سخنرانی اش را اینجا به پایان برد و در ادامه مجری های برنامه و دیدیه دروگبا از او سوالاتی را پرسیدند.
آیا این بهترین جایزه فردی تو بود؟
“همه جوایز فردی ویژه بوده اند، اما من همیشه بر اهمیت تیم تاکید می کنم، این در درجه دوم اهمیت قرار دارد. به سیتی نگاه کنید، آنها بهترین بوده اند و فصل گذشته به همه چیز رسیده اند.

من بسیار خوش شانس بوده ام، در بهترین تیم جهان، بهترین تیم تاریخ بوده ام، به لطف آن توانستم جوایز فردی زیادی کسب کنم. با آرژانتین روزهای بسیار بدی داشتم، اما هرگز تسلیم نشدم. برای بردن کوپا آمه ریکا و جام جهانی، و به همین دلیل است که من افتخار می کنم که تسلیم نشدم.”

حضور در تیم اینترمیامی؟
“خیلی خوشحالم که به میامی رفتم. استقبال خوبی از من شد و می توانم زمان بیشتری را با خانواده خود بگذرانم. از دیوید بکام برای این پیشنهاد عالی ممنونم.”

رقابت با امباپه و هالند؟
” قرار است سالهای آینده رقابت خوبی بین این دو جوان اینجا وجود داشته باشد. هر دوی آنها امسال لیاقتش را داشتند. ارلینگ، این (توپ طلا) می توانست مال تو باشد و می تواند کاملاً مال تو باشد.”

۲۵۸ ۲۵۸

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.