۲۵ بهمن آخرین فرصت تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان مجلس/ هشدار درباره تبلیغات زودهنگام
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۹
شناسه : 49946

احمد وحیدی وزیر کشور در جمع خبرنگاران گفت: ما امرور جلسه‌ای را با حضور استانداران و فرمانداران همه شهر‌ها برگزار کردیم تا آخرین وضعیت را برای برگزاری انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی ارزیابی کنیم. وزیر کشور با بیان اینکه با تایید شورای نگهبان حدود ۱۵ هزار نفر برای انتخابات مجلس رقابت خواهند کرد، افزود:  هفتاد […]

پ
پ


احمد وحیدی وزیر کشور در جمع خبرنگاران گفت: ما امرور جلسه‌ای را با حضور استانداران و فرمانداران همه شهر‌ها برگزار کردیم تا آخرین وضعیت را برای برگزاری انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی ارزیابی کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه با تایید شورای نگهبان حدود ۱۵ هزار نفر برای انتخابات مجلس رقابت خواهند کرد، افزود:  هفتاد درصد داوطلبان بین سی تا پنجاه سال هستند.  ۳.۵ میلیون نفر رای اولی داریم.

وی ادامه داد: هزار و صد استاد دانشگاه، ۲۰۰ پزشک، ۴۰۰ قاضی و حدود ۳۷۰ نماینده پیشین مجلس در این انتخابات به عنوان داوطلب حضور دارند و انشاالله حماسه بزرگتری را شاهد خواهیم بود، 

وزیر کشور درباره جابه جایی شهر‌های داوطلبان نیز گفت: برای جابه جایی تا ۲۵ بهمن باید درخواست بدهند تا در طول ۵ روز بتوانند جواب نهایی را دریافت کنند. 

وی درباره انتخابات الکترونیکی هم بیان کرد: احراز هویت به صورت کامل الکترونیکی خواهد بود. ولی در یک هشتم حوزه‌های انتخابیه به صورت الکترونیکی ثبت رای خواهد شد. 

وحیدی خاطرنشان کرد:  آنچه در ۲۲ بهمن اتفاق افتاد بسیاری از رسانه‌های خارجی را متعجب کرد، حداقل بیست درصد افزایش مشارکت داشتیم و امیدواریم در اسفند نیز همین‌گونه باشد و با حضور پرشکوه همگان انشالله انتخابات پرشوری خواهیم داشت. 

وی درباره تبلیغات زود هنگام داوطلبان نیز خاطرنشان کرد: طبق قانون یک هفته پیش از انتخابات اجازه تبلیغات داده شده است و قبل آن اگر به عنوان داوطلب اقداماتی داشته باشند خلاف قانون خواهد بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.