وقتی چند میلیارد برای ورود به مجلس هزینه می‌کنند، شریک فساد هم می‌شوند
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷
شناسه : 49760

قدیری ابیانه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان: محمد حسن قدیری ابیانه فعال سیاسی اصولگرا  در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره راهپیمایی مردم کشورمان و شعار «مرگ بر آمریکا» گفت: آمریکا هم قبل از انقلاب و هم بلافاصله بعد از انقلاب حتی لحظه‌ای دست از توطئه علیه کشور ما برنداشته است. اسناد لانه […]

پ
پ


قدیری ابیانه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

محمد حسن قدیری ابیانه فعال سیاسی اصولگرا  در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره راهپیمایی مردم کشورمان و شعار «مرگ بر آمریکا» گفت: آمریکا هم قبل از انقلاب و هم بلافاصله بعد از انقلاب حتی لحظه‌ای دست از توطئه علیه کشور ما برنداشته است. اسناد لانه جاسوسی نشان میدهد با وجود اینکه آمریکا بزرگترین سفارت خارجه در ایران را در اختیار داشت، اما به دنبال کودتا، تجزیه، حمایت از گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب و ضربه زدن به اقتصاد کشور بود و این مساله با انتشار اسناد سری لانه جاسوسی مشخص شد. البته برای مسئولان ما روشن بود که آمریکا دست از توطئه بر نخواهد داشت.

آمریکا شعارش این است که ایرانی خوب یک ایرانی مرده است

وی ادامه داد: برخی می‌گویند چرا ما می‌گوییم مرگ بر آمریکا در حالی که آمریکا شعارش این است که ایرانی خوب یک ایرانی مرده است و هرنوع توطئه‌ای نیز برای کشتن مردم ما را باید انجام دهند. از ارائه سلاح‌های کشتار جمعی به عراق در زمان جنگ و اول انقلاب گرفته شامل بمب‌های عصبی، میکروبی و هواپیما‌ها به نحوی که در پایان جنگ تعداد هواپیما‌های نظامی آمریکا با اینکه ما بسیاری از آن‌ها را ساقط کرده بودیم، اما همچنان بیشتر از هواپیما‌های عراق در ابتدای جنگ بود.

قدیری ابیانه تاکید کرد: در حقیقت آمریکا و اروپا لحظه‌ای دست از دشمنی با ملت ما برنداشتند. برخی مطرح می‌کردند که ما تا چه زمانی قرار است با آمریکا رابطه نداشته باشیم که امام (ره) در پاسخ این افراد گفت تا زمانی که آمریکا آدم شود. آیا آمریکا آدم شده است؟ آیا همین روز‌ها موضع آمریکا در قبال کشتار زن و کودک فلسطینی توسط اسرائیل نشانه آدمیت آمریکاست؟ این‌ها همواره با هرگونه آتش بس مخالت کردند و هرگونه سلاح به اسرائیل دادند تا کشتار بیشتری انجام دهد. زمانی هم که در جهان مطرح شد رژیم صهیونیستی به کشتار افراد بی گناه مبادرت میکند مقامات آمریکا گفتند که تمام افراد کشته شده نظامی بودند؛ اما آیا آن نوزادان شیرخواره نیز نظامی بودند؟ همچنین گفتند که ما چیزی مشاهده نکردیم مبنی بر اینکه نقض حقوق بشر در غزه صورت گرفته باشد. حال سوال ایجاست که آیا این‌ها آدم هستند؟ خیر این‌ها آدم نشده و نخواهند شد.

اصولا ماهیت آمریکا گونه‌ای است که همواره مانند داستان ضحاک خونخوار باید مدام خونریزی کند و دائم در حال جنگ باشد تا به حیات خود ادامه دهد. اما خوشبختانه آمریکا رو به افول هست و این را خود صاحب نظران آمریکایی اذعان دارند و قرار بود که ایران تجزیه شود و همه تلاش خود را نیز برای این امر انجام دادند، اما خوشبختانه موفق نشدند و اکنون آمریکا و انگلستان در معرض تجزیه است.

حکایت عاشقان آمریکا که عیب معشوق را نمی‌بینند

این دیپلمات پیشین کشورمان درباره برخی از افرادی که خواهان ایجاد رابطه با آمریکا به هر نحوی هستند، بیان کرد: این‌ها افرادی هستند که در بهترین حالت میتوان درباره شان گفت که غرب زده هستند؛ یعنی اگر نگوییم مزدور و مامور آمریکا هستند باید گفت که غرب زده هستند. این‌ها مانند عشاقی هستند که حتی عیب معشوق را هم حسن تلقی می‌کنند و مطابق میل دشمن عمل می‌کنند؛ چشم‌هایشان نمی‌خواهد غیر از آن را ببیند و متاسفانه ما گرفتار این افراد هستیم؛ جاهلانی هستند که ادعای علم و روشن فکری می‌کنند وحتی اگر نظریه پردازان غربی هم نظری دادند این‌هایی که در ایران همان نظریات را تکرار می‌کنند و نظریات را به عنوان علم مطرح می‌کنند وقتی صاحب نظران اولیه نظر خود را تغییر می‌دهد این‌ها همچنان کماکان بر نظر خود باقی می‌مانند.

از نظر مردم سالاری هیچ کشور و انقلابی در طول تاریخ نبوده است که در طی ۴۵ سال ۴۵ انتخابات داشته باشد

قدیری ابیانه درباره نحوه برخورد با این افراد بیان کرد: باید این افراد منزوی شوند و نتوانند در مصادر امور قرار بگیرند. همین که ما ۴۵ سال است که با حضور همه توطئه‌ها هنوز هستیم خودش یک دستاورد بزرگ است چه برسد به اینکه تا این حد پیشرفت هم داشتیم. از نظر مردم سالاری هیچ کشور و انقلابی در طول تاریخ نبوده است که در طی ۴۵ سال ۴۵ انتخابات داشته باشد یعنی مردم سالاری ما از هر کشوری جلوتر است و مردم حداقل ۴۵ بار فراخوانده شدند یعنی به طور متوسط سالی یک انتخابات برای اینکه مسئولان را انتخاب کنند برگزار شده است.

وی یادآور شد: زمانی آمریکا به دنبال تجزیه ایران بود و اکنون  نیز همین تفکر را دارد؛ اما امروز خود آمریکا و انگلیس در معرض تجزیه هستند. آن‌ها ما را تحریم مالی کردند، اما امروز کشور‌های زیادی هستند که اگرچه تحریم مالی نیستند، اما می‌خواهند از سلطه دلار رها شوند. امروز آمریکا رو به افول است و نقطه‌های عطفی را در شکست نظامی آمریکا مشاهده کرده‌ایم که یکی از آن‌ها فرار مفتضحانه از افغانستان است و اینکه در برابر بمباران عین الاسد هیچ واکنشی نتوانست داشته باشد؛ الان هم که قلدری می‌کنند و نمونه اش بمباران عراق و سوریه است. موجی که ایجاد شد باعث شد تا تمام مردم عراق یکپارچه خواستار اخراج قوای نظامی آمریکا باشند البته به غیر از مزدوران کردستان عراق که آن‌ها هم با اینکارشان هم برابر مردم عراق قرار گرفتند و هم در برابر دیگران و نفهمیدند که وابستگی به آمریکا و اسرائیل برای آن‌ها قدرت نمی‌آورد بلکه صرفا سقوط آن‌ها را نزدیک‌تر خواهد کرد.

هم در بین اساتید و هم معلمان افراد غرب زده‌ای داریم که دائم به نفع دشمن زبان می‌چرخانند

این تحلیلگر مسائل سیاسی درباره راهکار این مهم نیز بیان کرد: ما باید جوان‌ها و مردم خود را در برابر تبلیغات دشمن واکسینه کنیم که یکی از راه‌های آن ایجاد سواد رسانه‌ای است. رسانه‌های ما باید به طرق‌ مناسب افکار عمومی را روشن کنند به ویژه جوانان را که این هم در آموزش و پرورش و رسانه‌ها ممکن است. البته به شرط اینکه افرادی که در این مقاطع قرار است تدریس کنند خودشان غرب زده نباشند. متاسفانه هم در بین اساتید و هم معلمان افراد غرب زده‌ای داریم که دائم به نفع دشمن زبان می‌چرخانند. باید این مراکز ما از افراد غرب زده پاکسازی شود.

وی در پاسخ به این سوال که تا چه میزان به آرمان‌های انقلاب رسیده ایم؛ گفت: ما به اهدافی که به  خاطر آن‌ها انقلاب کردیم اعتقاد داریم و من شخصا حاضرم جان خود را فدای نظام کنم. اگر ما مشکلات داریم از نظام نیست بلکه از این انتخاب هاست. همه چیز به انتخاب مردم بازمی‌گردد. اگر مسئولی زندگی اشرافی دارد به این دلیل است که ما آن فرد را انتخاب کردیم و به مجلس فرستادیم. نباید عیب را در نظام بدانیم بلکه باید در رای خود بدانیم. بلاخره نظام ما جمهوری اسلامی است و مسئولانش به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شود بنابراین باید رای خود را درست کنیم. اگر ما افراد صحیح را انتخاب کنیم راس هم درست خواهد شد و زمانی هم که راس درست شود مسیر بهبود را پیدا خواهیم کرد.

اگر در راس حکومت امام معصوم هم قرار بگیرد، اما مردم به وظایف خود عمل نکنند باز به نتایج مطلوب نخواهیم رسید

قدیری ابیانه تصریح کرد: البته اگر در راس حکومت امام معصوم هم قرار بگیرد، اما مردم به وظایف خود عمل نکنند باز به نتایج مطلوب نخواهیم رسید؛ کمااینکه نهج البلاغه پر از گلایه از مردمانی است که به وظیفه خود عمل نکردند.  

وی ادامه داد: ما در اسلام این را داریم که مسئولان حکومتی باید ساده زیست باشند و این یک ارزش است و تاثیر بسزایی دارد. البته مسئولان ما به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند؛ بنابراین اینکه چه افرادی در مصادر امور می‌نشینند در وهله اول به این بستگی دارد که مثلا در ریاست جمهوری آیا فیلتر شورای نگهبان دقیق عمل می‌کند یا نه؛ که البته در انتخابات شورای شهر و روستا مسئولیتی ندارد و در مرحله اصلی به خود مردم بستگی دارد که چه افردی را انتخاب می‌کنند.

وقتی چند میلیارد هزینه می‌کنند برای ورود به مجلس زمانی هم که وارد مجلس می‌شوند به جای اینکه با فساد مبارزه کنند شریک فساد خواهند شد

دیپلمات پیشین کشورمان بیان کرد: خیلی مهم است که ما مراقب باشیم مانند کشور‌های غربی نشویم که پول و صاحبان ثروت مردم را با رسانه هایشان هدایت می‌کنند و با ترفند‌های تبلیغاتی ذهن مردم را در دست می‌گیرد. متاسفانه باید گفت که در ایران به مرور زمان به گونه‌ای پیش رفته است که پول در بسیاری از موارد حرف اول را می‌زند در انتخاب افراد و در بسیاری از شهرستان‌ها نامزد‌ها برای اینکه گوی رقابت را از هم بربایند چند میلیارد تومان هزینه می‌کنند. وقتی چند میلیارد هزینه می‌کنند برای ورود به مجلس زمانی هم که وارد مجلس می‌شوند به جای اینکه با فساد مبارزه کنند شریک فساد خواهند شد. در حالی که مجلس یک جایگاه و کارکرد ضد فساد دارد. زمانی که نماینده مجلس با هزینه میلیاردی وارد مجلس می‌شود هم مجلس را فاسد می‌کنند و زمانی هم که مجلس فاسد شود سایر دستگاه‌های دیگر فاسد می‌شوند، زیرا مجلس حکم ناظر را هم دارد.

اگر نظارت برای سلامت دستگاه‌ها فشل شود زمینه برای گسترش فساد در دستگاه‌های دولتی فراهم خواهد شد

وی ادامه داد: اگر نظارت برای سلامت دستگاه‌ها فشل شود زمینه برای گسترش فساد در دستگاه‌های دولتی فراهم خواهد شد. پول در قوه مجریه وجود دارد و مگسان هم گرد شیرینی جمع می‌شوند و اگر مردم این افراد را برای نمایندگی انتخاب کنند آن زمان نباید گله کنند که چرا در مملکت ما فساد و یا فاصله طبقاتی وجود دارد. طبعا زمانی که فردی چند میلیارد تومان هزینه می‌کند و جزو قشر مرفه بی درد محسوب می‌شود فقط دردش این است که چرا نماینده نشده و نتوانسته از این فرصت برای افزایش ثروت خود استفاده کند.

قدیری ابیانه با اشاره به برخی ادعا‌ها در زمینه اینکه برخی از نامزد‌های تایید صلاحیت شده، سابقه دریافت مبالغی را داشته اند بیان کرد: معتقدم شورای نگهبان در این دوره خیلی آسان گرفت. به نظر من باید بنا را بر این گذاشت که درتایید صلاحیت نامزد‌ها سخت گیری نکند. در این تصمیم معتقدم که افراد ناباب هم توانستند تایید صلاحیت شوند و یا رد صلاحیت نشوند. اینجا وظیفه مردم سنگین‌تر است و باید مراقب باشند از میان نامزد‌ها فرد اصلاح را انتخاب کنند.

وی درباره معیار‌های فرد اصلاح گفت: فرد اصلح کسی است که واقعا اسلام و قرآن را باور داشته باشد و وابستگی به بیگانه نداشته باشد و نسبت به استقلال و تمامیت ارضی کشور تعصب داشته باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.