هوای اصفهان در ۱۵ منطقه آلوده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۸:۲۹
شناسه : 50133

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۷ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز سه‌شنبه بیست و چهارم بهمن با میانگین ۱۳۰ وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد. بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) […]

پ
پ


به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۷ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز سه‌شنبه بیست و چهارم بهمن با میانگین ۱۳۰ وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه پایش خیابان ۲۵ آبان با ۱۲۸، میدان انقلاب با ۱۲۷، پارک زمزم با ۱۳۹، خیابان پروین اعتصامی با ۱۳۴، دانشگاه صنعتی با ۱۱۱، رهنان با ۱۴۸، خیابان زینبیه با ۱۲۳، خیابان فرشادی با ۱۱۲، خیابان فیض با ۱۲۵، خیابان میرزا طاهر با ۱۱۷ و ولدان با ۱۳۰ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شاخص هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد و بولوار کاوه با ۱۵۵، بزرگراه خرازی با ۱۶۴ و کردآباد با ۱۷۰ AQI قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد. شاخص هوا همچنین در خیابان استانداری با ۷۷ و سپاهان شهر با ۹۸ AQI در وضعیت قابل قبول است.

امروز شاخص هوا در سجزی با ۷۳، شاهین شهر با ۸۵ AQI در وضعیت قابل قبول و در قهجاورستان با ۱۹۸ AQI ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان از جمله مبارکه، خمینی‌شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.