مردم یمن یک ارتش آماده و باتجربه هستند
۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۶
شناسه : 45913

عبدالملک بدرالدین الحوثی، دبیرکل انصارالله یمن طی سخنانی با بیان این‌که دشمن صهیونیستی، غیرنظامیان غزه را پس از دستگیری، دست‌بند زدن به آن‌ها و گاهی برهنه کردن آنها، به قتل می‌رساند، گفت: رژیم اشغالگر با گلوله‌ها و موشک‌های آمریکایی، انگلیسی و آلمانی، کودکان و زنان غزه را به قتل می‌رساند.  مجروحان غزه بیش از ۶۵ […]

پ
پ


عبدالملک بدرالدین الحوثی، دبیرکل انصارالله یمن طی سخنانی با بیان این‌که دشمن صهیونیستی، غیرنظامیان غزه را پس از دستگیری، دست‌بند زدن به آن‌ها و گاهی برهنه کردن آنها، به قتل می‌رساند، گفت: رژیم اشغالگر با گلوله‌ها و موشک‌های آمریکایی، انگلیسی و آلمانی، کودکان و زنان غزه را به قتل می‌رساند.  مجروحان غزه بیش از ۶۵ هزار نفر هستند که با شرایط فاجعه‌بار و عمل جراحی بدون بی‌هوشی روبرو هستند.  دشمن با وقاحت تمام بیمارستان‌ها را اهداف نظامی اعلام می‌کند که بیان‌گر ورشکستگی اخلاقی و سیاسی او است.

وی با بیان این‌که جهان در برابر رنج هولناک مردم غزه و محرومیت آن‌ها از دارو و حتی کپسول‌های اکسیژن، سکوت کرده و فقط به تماشا نشسته است، افزود: درد و رنج و مظلومیت غزه، نفرینی است که گریبان آمریکا، رژیم اسرائیل و حامیان آنان را خواهد گرفت.

دبیرکل انصارالله یمن، اظهار کرد: همزمان با ادامه تجاوزات و محاصره و افزایش درد و رنج مردم غزه، دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی تصمیمی مبنی بر توقف کمک مالی به آنروا گرفتند. تصمیم آمریکا و رژیم اسرائیل برای توقف کمک مالی به آنروا پس از تصمیم دیوان بین المللی دادگستری اتخاذ کرد.

الحوثی، ادامه داد: تصمیم آمریکا علیه آنروا، بیان‌گر وحشگیری هولناک علیه مردم غزه و نیز بیان‌گر بیدادگری غرب و ورشکستگی اخلاقی و انسانی آن است.

وی با بین این‌که حکم دیوان بین‌المللی دادگستری ضعیف بوده و متناسب با حجم جنایات رژیم اسرائیل علیه مردم غزه نیست، گفت: نهاد‌های بین‌المللی زیر نفوذ و سلطه آمریکا هستند و به‌رغم اهمیت و حساسیت پرونده، تصمیمات صادره از نهاد‌های بین‌المللی اثرگذار نیستند. 

دبیرکل انصارالله یمن، اضافه کرد: شرم‌آور است که دشمن اسرائیلی عضو سازمان ملل است؛ این با حق، حقیقت و عدالت و انصاف مغایرت دارد.

وی افزود: مایه تاسف است که هنوز وجدان برخی نظام‌های عربی و اسلامی بیدار نشده است و برخی از این نظام‌ها حتی کالا‌هایی را به دشمن عرضه می‌کنند.

الحوثی، با اشاره به این‌که اگر عرب‌ها به حمایت از مردم فلسطین در غزه روی می‌آوردند، می‌توانستند بسیار تاثیرگذار عمل کنند و به آزادی فلسطین دست می‌یافتند، اظهار کرد: صبر و استقامت مبارزان در غزه به رغم رنج و سختی فراوان و سلاح‌های تخریبی ارتش اشغالگر، بسیار افتخارآمیز است.

دبیرکل انصارالله یمن، تاکید کرد: بمباران اخیر تل‌آویو توسط گردان‌های القسام یک دستاورد بسیار مهم است.

وی افزود: ما از آمادگی بالایی برای هدف قرار دادن تمام کشتی‌هایی که عازم اراضی اشغالی هستند، برخورداریم و آمریکا و انگلیس فقط خود را به دردسر انداختند.

الحوثی، تاکید کرد: مردم ما ثابت کرده‌اند که هدف، کشتی‌هایی هستند که به سمت اراضی اشغالی حرکت می‌کنند، در حالی که بقیه کشتی‌ها از امنیت کامل برخوردار هستند.

وی ادامه داد: آمریکا نتوانست از کشتی‌هایی که به سوی فلسطین اشغالی حرکت می‌کنند، محافظت کند و خود به این امر اعتراف کرد.

الحوثی با بیان این‌که آمریکا خواست قدرت‌نمایی کند، اما به همراه انگلیس شکست سختی خوردند و حتی نتوانستند امنیت کشتی‌های خود را تامین کنند، گفت: رژیم صهیونیستی باید از عبور کشتی‌ها از تنگه باب‌المندب به سوی اراضی اشغالی ناامید شود و باید تاوان تجاوزات مستمر خود علیه غزه را بپردازد.

وی ادامه داد: تا زمانی‌که تجاوزات رژیم اسرائیل علیه غزه ادامه دارد، ما بدون توجه به موضع آمریکا، به عملیات خود ادامه می‌دهیم. موضع آمریکا هیچ تاثیری بر موضع کشور ما ندارد.

دبیرکل انصارالله یمن، بیان کرد: تصمیم بایدن برای حمله به کشورمان به‌منظور حفاظت از کشتی‌های اسرائیلی، با قانون اساسی آمریکا نیز مغایرت دارد و باعث برانگیختن اعتراضاتی در آمریکا شد. 

وی گفت: تجاوز آمریکا به کشور ما باعث می‌شود که ما توانایی‌های نظامی خود را بیش از پیش توسعه دهیم و این امر از موشک‌های پیشرفته‌ای که پرتاب می‌کنیم، مشخص است.

الحوثی با بیان این‌که از نشانه‌های شکست آمریکا در تحقق اهدافش در تجاوز به یمن، روی آوردن دولت بایدن به چین برای مداخله است، افزود: اقدامات و تحرکات مردمی از جمله بسیج مردمی یمن برای حمایت از غزه بخشی اصلی از نبرد ما را تشکیل می‌دهد.

دبیرکل انصارالله یمن، افزود: بیش از ۱۶۵ هزار نفر در بیشتر استان‌های یمن به بسیج مردمی برای حمایت از غزه ملحق شدند. همچنین بیش از ۶۰۰ هزار نفر با عزم و اراده و علاقه فراوان در حال آموزش عمومی و تخصصی برای مشارکت در نبرد هستند.

وی با تاکید بر این‌که تا زمانی‌که تجاوزات رژیم اسرائیل به غزه ادامه داشته باشد، اقدامات و تحرکات ما در حمایت از مردم فلسطین ادامه خواهد داشت، ادامه داد: مردم یمن یک ارتش مسلح آماده و باتجربه هستند و آمریکا در ارعاب ما با انجام حملاتی نافرجام، موفق نخواهد شد.

دبیرکل انصارالله با بیان این‌که آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی باید بدانند که نمی‌توانند عزم و اراده ملت ما را بشکنند، گفت: راهپیمایی‌ها و تظاهرات در یمن در هیچ کشوری در جهان نظیر ندارد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.