فعلا تصمیمی برای تغییر در سامانه یکپارچه خودرو نداریم
۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۶
شناسه : 711

سخنگوی شورای رقابت ضمن تاکید بر اینکه مسئولیت تمام بازارهای انحصاری نظیر بازار خودرو با این شوراست، خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه مسائل اجرایی فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه بر عهده سازمان حمایت و وزارت صمت است، اما سیاست‌گذاری‌ آن با شورای رقابت بوده و فعلا هم تصمیمی برای تغییر سازوکار آن ندارد.  به گزارش […]

پ
پ


سخنگوی شورای رقابت ضمن تاکید بر اینکه مسئولیت تمام بازارهای انحصاری نظیر بازار خودرو با این شوراست، خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه مسائل اجرایی فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه بر عهده سازمان حمایت و وزارت صمت است، اما سیاست‌گذاری‌ آن با شورای رقابت بوده و فعلا هم تصمیمی برای تغییر سازوکار آن ندارد.

 به گزارش ایسنا، سپهر دادجوی‌توکلی در مصاحبه‌ای، اظهار کرد: مسئولیت بازار خودرو و بسیاری از بازارهای انحصاری دیگر که طبق قانون، شورای رقابت به آن‌ها ورود کرده ، با شورای رقابت است و محکم هم پای آن‌ ایستاده و این بازارها را مورد بررسی قرار می‌دهد و برای آن تصمیم‌گیری می‌کند.

سخنگوی شورای رقابت خاطرنشان کرد: جزئی از بازار خودرو، سامانه یکپارچه است که در دستورالعمل (شرح وظایف) شورای رقابت هم آمده است؛ مسائل اجرایی آن را سازمان حمایت و وزارت صمت انجام می‌دهند اما نگاه کلی و سیاست‌گذاری کلی آن با شورای رقابت است.

 وی افزود: سامانه یکپارچه ابزاری برای ساماندهی و تعیین متقاضی واقعی است؛ این احتمال وجود دارد که به‌ مرور زمان، با مرتفع شدن ایراداتی که وجود داشت و راهکار فروش از طریق سامانه یکپارچه برایش ارائه شد، تغییراتی در سازوکار آن ایجاد شود؛ اما تا این لحظه اعضای شورا تصمیمی نگرفته‌اند که طبق مصوبه تغییر ایجاد شود.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.