عملیات طوفان الاقصی ضربه سنگینی به رژیم صهیونیستی وارد کرد
۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۲
شناسه : 1625

ایسنا/اصفهان عضو هیئت‌علمی دانشگاه اصفهان تصریح کرد: نبرد طوفان الاقصی ضربه سنگین امنیتی بود که فلسطینی‌ها به سازمان امنیت موساد و ارتش اسرائیل وارد کردند. نشست هم‌اندیشی استادان با موضوع آینده فلسطین و به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دفتر هم اندیشی استادان، بسیج استادان و معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه اصفهان در محل تالار […]

پ
پ


ایسنا/اصفهان عضو هیئت‌علمی دانشگاه اصفهان تصریح کرد: نبرد طوفان الاقصی ضربه سنگین امنیتی بود که فلسطینی‌ها به سازمان امنیت موساد و ارتش اسرائیل وارد کردند.

نشست هم‌اندیشی استادان با موضوع آینده فلسطین و به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دفتر هم اندیشی استادان، بسیج استادان و معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه اصفهان در محل تالار شهید حاج قاسم سلیمانی این دانشگاه برگزار شد. 

به گزارش ایسنا، اصغر منتظرالقائم، دبیر دفتر هم‌اندیشی استادان به تشریح انقلاب اسلامی و آینده مسئله فلسطین پرداخت و تصریح کرد: ظهور حضرت موسی(ع) در حدود ۱۲۰۰ قبل از میلاد اتفاق افتاد. نگارش کتاب مقدس عهد عتیق یا تورات در حدود پیش از میلادمسیح بوده است. لذا تحریفات فراوان به آن راه یافت. توضیحات و تشریح تورات به تدوین دو کتاب میشنا و گمارا منجر شد و مجموع این دو کتاب در سده ششم میلادی به نام تلمود خوانده شد.

وی افزود: تلمود به دو شکل فلسطینی و بابلی نگارش یافته است. این کتاب یکی از مبانی اساسی تعالیم خاخام‌های یهودیان است. موادی از تلمود آمده که هرچه غیریهودی دیدید به اندازه‌ای که در توان شماست به قتل برسانید و اگر چنین کاری در توان یک یهودی باشد و انجام ندهد مرتکب خلاف شده است. چون یهود مساوی عزت الهیه است تمامی دنیا و ما فیهای آن مالکش یهودیان بوده و حق تسلط کامل بر آن دارند.

این عضو هیئت‌علمی دانشگاه اصفهان بیان کرد: در سال ۱۸۹۷ میلادی در شهر بال سوئیس یک پروتکل میان یهودیان صهیونیسم به رهبری تئودور هرتزل نگاشته شد و به دست روس‌ها افتاد و آن را یک روحانی ارتدوکس روسی منتشر کرد. هنری فورد ۱۹۲۱ در «نیویورک ورلد» به چاپ رسید. از جمله مواد ۲۴ گانه و پروتکل اول آمده است: ” در نظام سیاسی جوامع صهیونیستی، قیودات اخلاقی نباید وجود داشته باشد. حق یعنی زور. به اعتقاد ما حق یعنی اعمال زور. پروتکل شمارۀ ۵: اعتقاد به خدا را متزلزل می‌کنیم. ما باید شالودۀ ایمان را ویران کرده، اصل خدا و روح را از ذهن غیریهود زدوده و امیال مادی را جایگزین این معانی نماییم.”

وی ادامه داد: در فاصله بین سال‌های ۱۹۶۷ (شکست حمله اعراب) تا ۱۹۸۲ (حمله اسرائیل به لبنان) چندین سازمان و گروه مبارز فلسطینی، تاسیس، متلاشی، ادغام یا گرفتار اختلافات داخلی و انشعاب شد. این سازمان‌ها عمدتاً تحت تاثیر ناسیونالیسم عربی، سوسیالیسم و مارکسیسم قرار داشتند و هر کدام از جانب یکی از دولت‌های عربی پشتیبانی می‌شدند و به سیاست‌های منطقه‌ای آن دولت وابسته بودند. مهم‌ترین این سازمان‌ها و گروه‌ها عبارتند از:سازمان الفتح، الصاعقه، جبهه دمکراتیک آزادی بخش فلسطین، جبهه خلق آزادی بخش فلسطین.

منتظرالقائم بیان کرد: انتفاضه‌ها، محصول شرایط جدید روانی ـ فکری و سیاسی ـ اجتماعی فلسطینی‌ها در عرصه داخلی و اشغال صهیونیست‌ها و  روابط بین‌الملل، به ویژه جهان اسلام است. هسته‌های اصلی مبارزه از درون مساجد با فکر و اندیشه اسلامی شروع شد و گسترش یافت و مبارزات به شکل مردمی و همه جانبه در آمد.حرکه التحریر الوطنی الفلسطینیه (جنبش فتح) به رهبری عرفات و هم اکنون محمود عباس است.

وی ادامه داد: حرکه المقاومـه الاسلامیه فی فلسطین (حماس)؛ یک جنبش اسلام‌گرای گسترده است که حدود دو ماه بعد از وقوع انتفاضه در نوار غزّه (انتفاضه اوّل) توسط «شیخ احمد یاسین» شکل گرفت. این جنبش، از میان نیروهای اخوان المسلمین فلسطین برخاست. ازجمله رهبران فعلی جنبش، خالد مشعل، اسماعیل هنیه است. 

وی گفت: سازمان جهاد اسلامی فلسطین، در اواخر دهه هفتاد میلادی و تحت تاثیر اندیشه امام خمینی(ره) و پیروزی انقلاب اسلامی ایران، توسط گروهی از انقلابیان فلسطینی  مثل شهید فتحی شقاقی بنیان نهاده شد.

توانمندی فلسطینی‌ها

به گزارش ایسنا، این عضو هیئت‌علمی دانشگاه تصریح کرد: نبرد طوفان الاقصی ضربه سنگین امنیتی بود که فلسطینی‌ها به سازمان امنیت موساد و ارتش اسرائیل وارد کردند، زیرا اسرائیل با سه لشکر و چهار تیپ آماده حمله به غزه بود. اسارت فرماندهان رده بالا و مراکز  نظامی و دستیابی به اطلاعات ارتش صهیونیستی موجب تقویت روحیه فلسطینی‌ها گردید. در یک ساعت ابتدایی عملیات طوفان الاقصی، ۳۰ فرمانده ارشد رژیم اسیر شدند. تاکنون ارتش اسرائیل اعلام کرده ۱۵۰۰ کشته داده و مسلما بیش از این مقدار است. بخش مهمی از دستاوردهای این عملیات اسناد و پرونده‌های محرمانه نظامی بود که بعد از تسخیر پادگان‌ها به‌دست آمد. بر اساس گزارش موساد در کرانه باختری ۶ هزار حمله به صهیونیست‌ها شده و بر اساس گزارش فلسطینی‌ها، ۱۰۵۰۰ حمله صورت گرفته است.

وی ادامه داد: یکی از اعضای حماس اعلام کرده، امروز مردم غزه همان حس فاتحانه‌ای را دارند که انگلیسی‌ها بعد از جنگ جهانی دوم و غلبه بر نازی‌ها روی خرابه‌های لندن و در کنار کشته‌های خود داشتند و ما هم مطمئن هستیم که بعد از غلبه بر صهیونیست‌ها خرابه‌ها را آباد و کشور خود را به بهترین شکل خواهیم ساخت. ما دغدغه زمین یا کشور خودمان را نداریم مسئله ما آزاد کردن اسلام و نجات اسلام است. حس مردم غزه این است که کاری را انجام دادند که هیچ نیروی نظامی در خاورمیانه موفق نشده بود در مقابل اشغالگران صورت دهد.

منتظرالقائم بیان کرد: امروز مقاومت حزب‌الله و حشدالشعبی و انصارالله که در ارتباط با ایران هستند همگی مشغول درگیری با اسرائیل و آمریکا هستند و همین موجب شده محاسبات نظامی رژیم به هم بریزد و انتظاری برای حضور مستقیم ایران نیست، زیرا مقاومت به حد کافی توانمندی برای مبارزه دارد.

وی گفت: حماس ۴۰ هزار نیروی رزمی در آماده باش و ۶۰ هزار نیروی احتیاط دارد و غیر از حماس، جهاد اسلامی هم درغزه یگان‌های خود را دارا هستند. دارای سلاح ضد زره و موشک‌های پیشرفته است و قدرت عملیات حماس در سه ضلع زمینی، هوایی و دریایی است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: فلسطینی‌ها از قبل آمادگی لازم را داشتند مثلا اکثر خانه‌های غزه با پنل خورشیدی تولید برق دارند و برای نیازهای حداقلی استفاده می‌شود. غزه دو منبع آب اصلی دارد که یکی از طریق لوله کشی از قدس می‌آید و یکی از منابع زیرزمینی است و در حال حاضر مردم از آب‌های زیرزمینی استفاده می‌کنند. با همین وضعیت فعلی فلسطینی‌ها قادر هستند بین شش ماه  تا یک سال به مقاومت و مبارزه ادامه دهند.در روزهای ابتدایی جمعیتی از مردم غزه که در جنوب آشنایانی داشتند به سمت جنوب رفتند، ولی به محض اینکه موضوع کوچ را مطرح کردند فورا به شمال برگشتند و حاضر شدند زیر بمباران باشند و شهید بدهند. 

وی افزود: گنبد آهنین که با هزینه ۳۰ میلیارد دلار فراهم شده است قبل از حمله طوفان از کار انداخته شد و  ترک بر داشته و موشک‌های مقاومت از غزه و لبنان و یمن عبور کرده و از ۷ اکتبر تا امروز ۴۰۰۰ نقطه سرزمین اشغالی هدف راکت‌های حماس قرار گرفته که گنبد آهنین کمتر از ۲۰ درصد آن‌ها را توانسته رهگیری کند. فقط در اثر اصابت راکت‌ها در شهرک عسقلان ۳۰۰ شهرک نشین مجروح یا کشته شدند

منتظرالقائم ادامه داد: بخش اصلی عملیات در کنار همه تلفاتی که از دشمن گرفته شد این بود که صهیونیست‌ها و شهرک‌نشین‌ها دچار ارعاب شوند و بفهمند که اینجا جای امنی برای زندگی‌شان نیست و مسیر مهاجرت برعکس شود و فرودگاه بن گورین شاهد این کوچ است.  این روند تا آزادی کامل ادامه دارد،‌زیرا مردم فلسطین تجربه کرده‌اند و می‌دانند که در سال ۱۹۴۸ که ۵۰۰۰ نفر کشته و ۲ میلیون نفر آواره شدند، لذا به مبارزه و عملیات گسترده مثل طوفان الاقصی ایمان کامل دارند. حس شهادت طلبی و احساس توانمندی و افتخار و پیروزی نه فقط در غزه، بلکه برای همه فلسطینی‌ها در کرانه باختری و اردوگاه‌ها شکل گرفته است.

وی ادامه داد: عملیات طوفان الاقصی هم بخشی از مراحل مبارزه با صهیونیست‌هاست و با تداوم این تحرکات و دست به دست دادن با کل جریان مقاومت در آینده قدس،‌آزاد خواهد شد، زیرا حمایت گسترده از فلسطین و محکومیت رژیم غاصب صهیونیستی کودک کش در پایتخت‌های اروپائی و دانشگاه‌های آمریکا نیویورک، واشنگتن، ییل، پرینستون ادامه دارد.

انتهای پیام 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.