شهید سید رضی یکی از ستون‌های جبهه مقاومت بود
۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۵
شناسه : 45957

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس در چهلمین روز شهادت سردار شهید سید رضی موسوی طی سخنانی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس و در سال ۱۳۶۳ یک تحلیلگر به نام آمریکایی در مقایسه جبهه ایران و عراق گفته بود ما هر مولفه‌ای را نگاه می‌کنیم از جهت امکانات مادی و حمایتی که در آن مقطع […]

پ
پ


محمد باقر قالیباف رئیس مجلس در چهلمین روز شهادت سردار شهید سید رضی موسوی طی سخنانی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس و در سال ۱۳۶۳ یک تحلیلگر به نام آمریکایی در مقایسه جبهه ایران و عراق گفته بود ما هر مولفه‌ای را نگاه می‌کنیم از جهت امکانات مادی و حمایتی که در آن مقطع هنوز جنگ سرد حاکم بود و همه کشور‌ها به جز ایران بعد از انقلاب اسلامی وابسته به شرق و غرب بودند، اما نهایتاً جبهه به نفع ایران رقم می‌خورد.

وی افزود: دشمن شناختی از فرهنگ شهادت نداشت و به گفته همان تحلیلگر، تنها نقطه برنده ایران در جنگ این است که هر یکنفری که در جبهه جانش را از دست می‌دهد مردم با منزلت او را تشییع می‌کنند و از همان شهر عده بیشتری بدون هراس از مرگ به جبهه می‌روند.

قالیباف ادامه داد: شهید سید رضی بدون شک در این ۳۰ سالی که من ایشان را می‌شناختم، یکی از ستون‌های جبهه مقاومت بود.

رئیس مجلس تصریح کرد: دشمن فکر نکند که این ستون را فرو ریخته هرگز چنین نیست چرا که در فرهنگ قرآنی و ارزش‌های الهی ما این ستون‌ها هرگز فرو نمی‌ریزند بلکه روز به روز بیشتر برافراشته‌تر خواهند شد؛ افرادی در سایه این فرهنگ تربیت شده و به میدان خواهند آمد که در این مسیر قدم بردارند.

وی ادامه داد: نگاه بلند امام خمینی (ره) و رهبری‌های هوشمندانه و دقیق فرماندهی معظم کل قوا این مدیریت و فرماندهی موجب شد تا هیچ تفاوتی بین شیعه و سنی در مبارزه با رژیم صهیونیستی در سایه انقلاب اسلامی و فرهنگ شهادت، نیست.

قالیباف تاکید کرد: شهید سلیمانی در کنار قهرمان ملی بودن یک قهرمان در امت اسلامی نیز بود و امروز امت اسلام به شهید سلیمانی افتخار می‌کند.

وی افزود: انقلاب اسلامی بر پایه مردم و ارزش‌های الهی استوار است، برخی‌ها فهمیده یا نفهمیده جامعه را به سمت دو قطبی پیش می‌برند با اینکه این مسیر انقلاب نیست.

رئیس مجلس عنوان کرد: مردم غزه چند ده سال در یک زندان رو باز زندگی و مقاومت کردند و با عملیات طوفان الاقصی نشان دادند رژیم صهیونستی رفتنی است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.