سارق موتور خودش را پیک موتوری معرفی کرد/ بازداشت ۴ سارق و کشف ۴۰ پرونده سرقت
۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۰
شناسه : 1167

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری پنج سارق در جریان انجام چهار عملیات پلیسی خبرداد و گفت که با دستگیری این افراد پرونده بیش از ۴۰ سرقت مختومه شد. به گزارش ایسنا، سرهنگ علی قاسم پور به تشریح برخی از ماموریت‌های پلیس پیشگیری تهران بزرگ در شبانه‌روز گذشته پرداخت و گفت: یکی از ماموریت‌ها […]

پ
پ


رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری پنج سارق در جریان انجام چهار عملیات پلیسی خبرداد و گفت که با دستگیری این افراد پرونده بیش از ۴۰ سرقت مختومه شد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی قاسم پور به تشریح برخی از ماموریت‌های پلیس پیشگیری تهران بزرگ در شبانه‌روز گذشته پرداخت و گفت: یکی از ماموریت‌ها مربوط به دستگیری دو سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار لوازم و محتویات خودرو است که از دست‌کم ۲۰ خودرو در محدوده جنوب و جنوب‌شرق تهران سرقت کرده بودند. رسیدگی به این پرونده به دنبال مراجعه و شکایت چند تن از شهروندان در خصوص سرقت از محتویات داخل خودرویشان در دستورکار ماموران عملیات کلانتری ۱۵۷  مسعودیه قرار گرفت. 

وی افزود: در تحقیقات انجام شده ازسوی ماموران کلانتری مشخص شد، متهمان با پرسه‌زنی در مناطق جرم‌خیز و شناسایی خودروهایی که قفل صندوق عقب آنها از ایمنی کمتری برخوردار بود، در فرصت مناسبی قفل صندوق عقب خودرو را تخریب و محتویات داخل آن را به سرقت برده‌اند.در همین راستا مأموران کلانتری ۱۵۷ مسعودیه با  بهره‌گیری از شیوه‌های کشف جرم و روش‌های علمی هویت و مخفیگاه متهمان را که از سارقان سابقه دار بودند شناسایی کردند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه بلافاصله هماهنگی با مقام قضایی برای انجام عملیات انجام شد، گفت: سرانجام روز گذشته تیمی از ماموران به مخفیگاه متهمان رفته و با انجام یک عملیات غافلگیرانه این افراد را در مخفیگاهشان دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین مخفیگاه دوم متهم مورد بازرسی قرار گرفت که در جریان آن اموال سرقتی شامل یک دستگاه  خودرو سرقتی، شش جعبه ابزار و ۱۲ عدد کمک فنر موتور سیکلت و… کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت: دو متهم پس از انتقال به مقر انتظامی تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن به ۲۰ فقره سرقت محتویات داخل خودرو در محدوده جنوب و جنوب شرق تهران اعتراف کردند. در ادامه برای متهمان پس پرونده‌ای تشکیل شد و این افراد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

دستگیری سارق حرفه‌ای خانه

قاسم‌پور همچنین از دستگیری یک سارق منزل در محله گمرک تهران خبر داد و گفت: تیم عملیات کلانتری ۱۱۵ رازی در حال گشت‌زنی در محدوده خیابان کارگر جنوبی بودند که به یک مرد جوان که در حال زاغ‌زنی از منازل مسکونی این محدوده بود، مشکوک شده و رفتار او را به شکل نامحسوس تحت نظر قرار دادند.  دقایقی بعد ماموران برای بررسی بیشتر به این فرد نزدیک شدند که او به محض دیدن گشت پلیس سعی در پنهان کردن خود از دید ماموران داشت و در ادامه نیز سعی درفرار داشت که از سوی ماموران کلانتری دستگیر و به مقر انتظامی منتقل د.

وی با بیان اینکه در بررسی‌های اولیه  از متهم ابزار و ادوات سرقت کشف و ضبط شد،گفت: با انتقال متهم به مقر انتظامی و بررسی سوابق وی، مشخص شد که متهم دارای سوابق متعدد سرقت است وپیش از این بارها به اتهام سرقت دستگیر و محاکمه شده است. این فرد تحت بازجویی نیز قرار گرفت که در جریان آن به ۱۰ فقره سرقت مشابه در سطح شهر تهران اعتراف کرد.

به گفته رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ متهم  به همراه پرونده تشکیل شده برای سیر مراحل قانونی و ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. 

دستگیری موبایل‌قاپ سابقه دار

قاسم پور دستگیری یک سارق موبایل قاپ را از دیگر ماموریت‌های پلیس برشمرد و گفت: ماموران عملیات کلانتری ۱۵۹ بیسیم درحال گشت‌زنی در محدوده خیابان هفده شهریور تهران بودند به یک دستگاه موتورسیکلت با پلاک مخدوش، مشکوک شده و رفتار موتورسوار را تحت مراقبت‌های ویژه پلیسی قرار دادند. متهم در همین حین با موتورسیکلت و سلاح سرد به سرعت به سمت شهروندی که در خیابان بود مراجعه و اقدام به قاپیدن موبایل وی کرده و به سرعت از محل متواری شد.

وی با اشاره به اقدامات پیشدستانه پلیس و آمادگی ماموران کلانتری برای دستگیری این فرد، گفت: مشخصات متهم به سایر گشت‌های انتظامی اعلام طرح مهار اجرا شد که در جریان آن متهم زمین‌گیر و دستگیر شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی، گفت: از متهم دستگیرشده دو دستگاه تلفن همراه و دو قبضه سلاح سرد کشف و ضبط شد. همچنین در بازجویی بیشتر از متهم در مقر پلیس او به ۱۰ فقره سرقت اعتراف کرد.  در ادامه نیز به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

سارق سابقه‌دار موتورسیکلت در نیاوران دستگیر شد

قاسم پور در ادامه از دستگیری یک سارق سابقه‌دار و حرفه‌ای موتورسیکلت در محله نیاوران خبر داد و گفت: ماموران کلانتری ۱۲۳ نیاوران در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در محدوده خیابان بازدار تهران در حال گشت‌زنی بودند که گزارش سرقت موتورسیکلت به آنان مخابره شد و بلافاصله وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: دقایقی بعد ماموران با موتورسیکلتی مواجه شدند که دارای مشخصات موتورسرقتی بود اما راکب آن مدعی شد که پیک موتوری است. در ادامه بازرسی فنی از موتورسیکلت انجام و مشخص شد که موتور سیکلت مذکوز دقایقی پیش از سوی فردی که خود را پیک موتوری معرفی کرده بود، سرقت شده ااست. در همین راستا نیز نسبت به دستگیری و انتقال وی به مقر انتظامی اقدام شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهم پس از انتقال به کلانتری در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت موتورسیکلت و دیگر سرقت‌های موتورسیکلت در سطح معابر تهران اعتراف کرد و از وی دو دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف شد. همچنین سوابق وی نیز مورد بررسی قرار گرفت که مشخص شد این فرد از سارقان سابقه‌دار موتورسیکلت است که پیش از این نیز بارها دستگیر و روانه زندان شده است.

به گفته قاسم‌پور برای متهم پرونده‌ای تشکیل شد و او با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر مال باختگان دیگر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.