رصد مشکلات دانشگاه‌های علوم پزشکی با هم‌افزایی بیش از ۵۷۰ مرکز مطالعات و دفتر توسعه آموزش
۱۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۹
شناسه : 2234

رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی از هم‌افزایی بیش از ۵۷۰  مرکز مطالعات و دفتر توسعه آموزش برای رصد و پایش مشکلات دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر حوریه محمدی در نشست دو روزه مدیران مراکز مطالعات و دفاتر توسعه آموزش دانشکده‌ها و بیمارستان‌های آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور […]

پ
پ


رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی از هم‌افزایی بیش از ۵۷۰  مرکز مطالعات و دفتر توسعه آموزش برای رصد و پایش مشکلات دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر حوریه محمدی در نشست دو روزه مدیران مراکز مطالعات و دفاتر توسعه آموزش دانشکده‌ها و بیمارستان‌های آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ مرکز  EDO در دانشکده‌ها و بیمارستان‌های آموزشی و حدود ۷۰ مرکز EDC در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارند، اظهار کرد: در این نشست جمعی از خبرگان حضور دارند تا با هم‌افزایی و استفاده از تجارب مشترک، ارائه مشاوره‌های فردی و تقویت تعاملات و شبکه‌سازی بتوانند به عنوان بازوهای اجرایی در رصد، پایش و حل مشکلات دانشگاه‌ها مؤثر باشند.

رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی بیان کرد: بحث چارت سازمانی و نداشتن جایگاه قانونی، مهم‌ترین چالش مراکز مطالعات و دفاتر توسعه آموزش است که باعث کاهش انگیزه اعضای هیات علمی شده است، بنابراین باید ساختار سازمانی این مراکز ساماندهی و شرح وظایف آنها بازنگری شود.

وی بر حمایت و تقویت  کمیته‌های دانشجویی در مراکز مطالعات و دفاتر توسعه آموزش، تاکید کرد و افزود: پیگیری بحث تشکیل کمیته دانشجویی، بررسی فرایندهای دانشجویی و تعامل دو سویه با دبیرخانه‌های تخصصی آموزشی و همچنین ایجاد کمیته تکنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین آموزشی از جمله برنامه‌های عملیاتی در دست اقدام است.

به نقل اروابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر محمدی با اشاره به تغییرات ایجاد ‌شده در بحث داوری بیست و پنجمین همایش آموزش پزشکی و پانزدهمین جشنواره شهید مطهری از داوری فرایندهای دانش‌پژوهی جشنواره شهید مطهری سال ۱۴۰۳ خبر داد.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.