دیدار رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی با خانواده شهید فصیح کجاآبادی
۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲
شناسه : 2448

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی به همراه جمعی از معاونان و مدیران این سازمان، با حضور در منزل «شهید فصیح کجاآبادی»، ازشهدای 27 دی ماه کارگاه فنی دانشگاه تبریز، با پدر و مادر این شهید دیدار کرد. مهندس علی اصغر فاتحی‌فر در این دیدار، ملاقات با خانواده شهدا را وظیفه همه مسئولان نظام مقدس […]

پ
پ

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی به همراه جمعی از معاونان و مدیران این سازمان، با حضور در منزل «شهید فصیح کجاآبادی»، ازشهدای 27 دی ماه کارگاه فنی دانشگاه تبریز، با پدر و مادر این شهید دیدار کرد.

مهندس علی اصغر فاتحی‌فر در این دیدار، ملاقات با خانواده شهدا را وظیفه همه مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: ایران اسلامی به برکت خون شهدا اکنون در امنیت و اقتدار به سر می‌برد و ارج نهادن به خانواده شهدا وظیفه تک تک ایرانیان به ویژه مسئولان است.

وی با تاکید بر اینکه  ما در تمامی امور، محتاج دعای خیر مادران و پدران شهدا هستیم، از پدر و مادر شهید کجاآبادی خواست، مسئولان نظام را با دعای خیر خود یاری کنند.

دیدار رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی با خانواده شهید فصیح کجاآبادی

مادر شهید فصیح کجاآبادی نیز با ذکر خاطراتی از فرزند شهید خود گفت: شهدا انتخاب شده بودند، آنها بندگان عزیز خدا بودند که خداوند متعال آنها را برای خود انتخاب کرده بود.

وی یادآور شد: پسرم در دانشگاه تبریز درس می‌خواند و شبها را هم در دانشگاه مانده و در کارگاه فنی برای پشتیبانی از جبهه‌ها کار می کرد ولی به ما می گفت در خوابگاه می‌مانم.

وی با بیان اینکه پسرم در جبهه‌های جنگ نیز حضور یافته بود، گفت: ما می‌گفتیم درست را بخوان، تمام کن، بعد می‌روی جبهه ولی او می‌گفت که برای درس خواندن فرصت هست، نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا دشمن از دیوار خانه ما بالا برود، چهار ماه رفت جبهه و برگشت و در کارگاه فنی مشغول شد و با وجود اینکه برنامه داشت دوباره به جبهه برگردد، شهادت هم در همان دانشگاه نصیبش شد.

دیدار رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی با خانواده شهید فصیح کجاآبادی

پدر شهید نیز گفت: هر چه می‌گفتیم جبهه نرو، همینجا ماندنت هم خیر و برکت دارد، در مسجد فعالیت می‌کنی، تبلیغ می‌کنی ولی می‌گفت باید بروم، به حرف ما گوش نکرد، رفت جبهه و وقتی برگشت در کارگاه فنی مشغول پشتیبانی از جبهه شد و همانجا هم شهید شد.

در پایان این دیدار، لوح تقدیر و یادبودی از طرف رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان تقدیم خانواده شهید شد.

دیدار رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی با خانواده شهید فصیح کجاآبادی

دیدار رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی با خانواده شهید فصیح کجاآبادی

دیدار رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی با خانواده شهید فصیح کجاآبادی

بر اساس این گزارش؛  شهید علی فصیح کجابادی در سال 65 در سن 22 سالگی در حادثه بمباران دانشگاه به شهادت رسید.

27دیماه سالگرد عروج 22تن از دانشجویانی است که در کنار تحصیل با روحیه ایثار و اخلاص در اوقات غیر تحصیلی با استفاده از تخصص های فنی و علمی خود نیاز جبهه را به نوبه خود برطرف سازند. پاکبازانی که همچون شمع سوختند تا بتوانند دین خود را به میهن اسلامی خود ادا کنند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. شهیدانی که برای همیشه ی تاریخ نامشان برتارک تاریخ دانشگاه خواهددرخشید .

در 27 دیماه 1365 ؛ شهید هاشم اخترشمار، شهید عباس ارشدی پور، شهید بیاض‌علی اسدی فرد، شهید یعقوب اسماعیل زاده جیقه، شهید سعید امیرخانی، شهید مهدی امیرکاظمی، شهید سیدمحسن امین جواهری، شهید مرتضی جابری، شهید عادل جعفری نویمی پور،شهید ایرج (سجاد) خلوتی، شهید حسین رضاپور، شهید علیرضا رضوانجو، شهید مرتضی زمانپور نیاوران، شهید حسین شیرین سرند ، شهید شیرزاد شریفی، شهید صدیار صفری، شهید علی فصیح کجابادی، شهید رحمان قفل گری، شهید علیرضا کریمی وفایی پور، شهید محسن محمدی غریبانی، شهید فؤالدین محمودی نیا دهشتران و شهید حمیدرضا ملکوتی خواه به لقاء الله شتافتند . این حادثه چهار دانشجو به نام های مجید اسم حسینی، یحیی خلیلی، علیرضا دلفکار و جمال شکوری را نیز جانباز کرد.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.