حاکمیت به درک درستی از اهمیت مشارکت مردم رسیده است
۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱:۳۸
شناسه : 46945

سیدحسین مرعشی در جلسه شورای مرکزی کارگزاران سازندگی ایران گفت: در شرایط پیچیده امروز جهان به ویژه منطقه خاورمیانه، در برابر تهدید‌های فزاینده نظامی هیچ سلاح بازدارنده‌ای جز یک انتخابات باز و رقابتی با مشارکت بالای مردم نمی‌تواند امنیت ملی ایران را تضمین کند. وی با بیان این‌که حاکمیت به درک درستی از اهمیت مشارکت […]

پ
پ


سیدحسین مرعشی در جلسه شورای مرکزی کارگزاران سازندگی ایران گفت: در شرایط پیچیده امروز جهان به ویژه منطقه خاورمیانه، در برابر تهدید‌های فزاینده نظامی هیچ سلاح بازدارنده‌ای جز یک انتخابات باز و رقابتی با مشارکت بالای مردم نمی‌تواند امنیت ملی ایران را تضمین کند.

وی با بیان این‌که حاکمیت به درک درستی از اهمیت مشارکت مردم رسیده است، تاکید کرد: لازمه یک انتخاب پرنشاط، فضای باز سیاسی و تایید صلاحیت نامزد‌هایی با گرایش‌های مختلف است.

وی با ابراز شرمندگی از مردم بابت آن‌چه تورم ۴۰درصد در چهار سال گذشته و مدیریت‌های غلط در حوزه‌های مختلف خواند، از روند بررسی صلاحیت‌های توسط شورای نگهبان انتقاد کرد و گفت: در این شرایط از ما به عنوان کارگزاران سازندگی ایران تنها در درون حاکمیت امکان‌هایی برای اثرگذاری در جهت بهبود وضعیت کنونی وجود دارد. از این جهت انتخابات در هر شرایطی امکان مهمی محسوب می‌شود.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران در واکنش به کسانی که معتقدند کاهش مشارکت منجر به شنیده شدن صدا‌ها و انجام اصلاحات می‌شود، خاطرنشان کرد که تجربه نشان می‌دهد که اینگونه نیست و گفت که بر اساس این تحلیل، پیشنهاد ما حضور در حوزه‌های انتخابیه‌ای است که نامزد حزبی یا غیرحزبی تایید صلاحیت شده با سوابق روشن اصلاح‌طلبانه داشته باشد و بتوانیم در برابر مردم از عملکرد گذشته و آینده آن‌ها دفاع کنیم.

در این جلسه به پیشنهاد دبیرکل حزب و با رای اعضا، مصوب شد که کارگزاران صرفا در حوزه‌هایی از انتخابات مجلس شورای اسلامی فعال باشد که نامزد حزبی یا نامزدی با سوابق روشن و قابل دفاع اصلاح‌طلبانه تایید صلاحیت شده باشند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.