اهالی غزه ۱۳۰ روز حماسه بی‌سابقه‌ای را رقم زدند
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۲
شناسه : 50366

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله در ابتدای سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز که به دلیل تحولات منطقه و جنگ غزه متفاوت‌تر از سخنرانی‌های سال‌های گذشته وی در چنین روزی است، اعلام کرد: ما امروز روز جانباز یا روز جانبازان مقاومت را که گروه بزرگوار و گرانقدر ایثارگران هستند گرامی می‌داریم. اما مناسبت دوم […]

پ
پ


سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله در ابتدای سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز که به دلیل تحولات منطقه و جنگ غزه متفاوت‌تر از سخنرانی‌های سال‌های گذشته وی در چنین روزی است، اعلام کرد: ما امروز روز جانباز یا روز جانبازان مقاومت را که گروه بزرگوار و گرانقدر ایثارگران هستند گرامی می‌داریم. اما مناسبت دوم امروز مربوط به اسرای مقاومت است که روز‌های طولانی را در زندان‌ها گذراندند و این روز را گرامی می‌داریم.

سید حسن نصرالله افزود: امروز همه اسرای ما به لطف خداوند و به برکت فداکاری‌های مقاومت آزاد شدند. ما روز پاسدار و این عید را به برادرانمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تبریک می‌گوییم که از ابتدا حامی قدرتمند همه جنبش‌های مقاومت بودند. این که امروز محور مقاومت در موضع قدرت قرار دارد به برکت همین انقلاب اسلامی است که در چنین روز‌هایی (۴۵ سال قبل) پیروز شد. 

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه مسئولیت ما حفظ دستاور‌هایی است که شهدا و جانبازان رقم زده‌اند، گفت که منطقه درگیر تحولات فلسطین اشغالی و به ویژه غزه است. این فداکاری‌هایی که مردم ما رقم زده‌اند و خون‌هایی که فدا شده، دستاورد‌های حقیقی زیادی محقق کرده است و مسئولیت ما محافظت از این دستاوردهاست. جانبازان و اسرا اولین کسانی هستند که از این دستاورد‌ها محافظت می‌کنند؛ زیرا آن‌ها در تحقق این دستاورد‌ها مشارکت دارند و مقاومت بخشی از وجود آن‌ها شده است.

وی در ادامه به تحولات غزه اشاره کرده و گفت: ۱۳۰ روز از مقاومت اسطوره‌ای رزمندگان مقاومت در غزه و قهرمانی‌های آن‌ها که به حد معجزه رسیده است و صبری که در تاریخ نظیر ندارد می‌گذرد. ۱۳۰ روز است که در حق کودک و بزرگ و زن و مرد و همه چیز شاهد توحش و کشتار هستیم. ۱۳۰ روز است که شاهد مقاومت حماسی بی‌سابقه در تاریخ هستیم که اهل غزه آن را رقم زده‌اند. ۱۳۰ روز است که شاهد شکست مفتضحانه صهیونیست‌ها هستیم لذا خواستند این شکست را با حملات وحشیانه پاسخ دهند.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد وجود «اسرائیل» برای کل منطقه یک مصیبت و فاجعه است. وجود یک «اسرائیل» قوی خطرناک بود، اما رژیمی که ترسناک نباشد و در برابر آن بازدارندگی ایجاد شده باشد برای مردم منطقه خطر و زیان کمتری به همراه دارد.

سید نصرالله اظهار داشت: رژیم اشغالگر ریشه همه بحران‌های منطقه بوده و تاریخ لبنان گواه آن است. اسرائیلِ «قوی» خطری بزرگ برای منطقه است، اما اسرائیلِ وحشت‌زده و ترسیده، خطر کمتری دارد و این (وحشت و ترس) وضعیتی است که اسرائیل بعد از سال ۲۰۰۶ تا امروز تجربه می‌کند و همین عامل است که خطر آن را برای لبنان و کشور‌ها و ملت‌های منطقه کاهش می‌دهد.

دبیرکل حزب الله گفت: با توجه به آنچه در غزه می‌گذرد منافع ملی لبنان، سوریه، اردن و مصر ایجاب می‌کند که «اسرائیل» از این نبرد شکست خورده و درهم شکسته بیرون آید.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: گشودن جبهه لبنان در برابر رژیم اشغالگر، در درجه نخست برای جلوگیری از پیروزی «اسرائیل» و در راستای منافع ملی لبنان است. این در حالی است که برخی افراد در خصوص همه فداکاری‌هایی که در مقابله با دشمن صورت می‌گیرد به شکلی اهانت آمیز برخورد می‌کنند. برخی طرف‌ها نیز هستند که بدون توجه به دستاورد‌ها و پیروزی‌ها، قضاوت‌هایی عجولانه و شتاب زده می‌کنند آنچه را که به دست می‌آید و محقق می‌شود از آن به عنوان یک دستاورد خیالی یاد می‌کنند.

وی ادامه داد: در همین حال احزابی نیز هستند که بی تفاوت هستند و مانند مواضع قبلی خود، گویی که کر و لال و کور هستند. گروهی ناامید نیز هست که ادعا میکند حقوق بین‌الملل می‌تواند از ما حمایت کند و به این بهانه مقاومت را به چالش می‌کشند؛ بنابراین بحث‌ها را نباید به یک درگیری فرقه‌ای تبدیل کرد؛ زیرا اگر چنین چیزی اتفاق افتاد منافع اسرائیل تامین می‌شود.

هدف هیئت‌های خارجی از سفر به لبنان چیست؟

نصرالله در ادامه گفت: همه هئیت‌هایی که ظرف ماه‌های گذشته به لبنان آمده‌اند، همگی یک هدف را دنبال می‌کنند که همان امنیت اسرائیل و حفاظت از آن و برقراری آتش بس و آرامش در مواضع صهیونیست‌ها و فراهم کردن مقدمات بازگشت ۱۰۰ هزار شهرک‌نشین به شهرک‌های صهیونیست نشین است.

دبیرکل حزب الله افزود: این در حالی است که تمامی هیات‌های غربی کاملاً تحت تاثیر این رژیم هستند و با کارت این رژیم بازی می‌کنند و آن را می‌پذیرند و صرفا دیدگاه این رژیم را به لبنان منتقل می‌کنند و به هیچ وجه در برگ‌های خود به موضوعاتی نظیر غزه، جنایت صهیونیست‌ها، گرسنگی ملت فلسطین و حملات صهیونیست‌ها به لبنان و سرزمین‌های اشغالی اشاره‌ای نمی‌کنند.

سید حسن نصرالله گفت: لبنان در موقعیتی قوی قرار دارد و می‌تواند شروط خود را تحمیل کند در حالی که دشمن صهیونیست بحران زده است. این در حالی است که جبهه جنوب با موازنه‌های بازدارندگی و محاسبات دقیق اداره می‌شود، اما متاسفانه یک فضای ایجاد ترس و وحشت و ارعاب وجود دارد که به حد انحطاط اخلاقی رسیده است. به عنوان مثال یکی از مصادیق و صحنه‌های این انحطاط، ارعاب و ترساندن مردم روستا‌های مرزی جنوب از طریق تماس با آن‌ها و دعوت کردن آن‌ها به تخلیه منازل و ایجاد سردرگمی در میان آن‌ها در جهت خدمت به دشمن است؛ بنابراین باید به این جنگ روانی دشمن و طرف‌هایی که خدمت‌گزار آن هستند، توجه ویژه داشت.

توصیه سید حسن به اهالی جنوب لبنان

دبیرکل حزب الله افزود: متاسفانه اطلاعات از طریق شبکه‌های اجتماعی به صورت رایگان در اختیار دشمن صهیونیستی قرار می‌گیرد و ما وظیفه داریم به آنچه در شبکه‌های اجتماعی با هدف ارعاب مردم و تحت تاثیر قرار دادن اراده آن‌ها منتشر می‌شود، دقت و توجه کنیم و نباید اطلاعات به صورت رایگان در اختیار دشمنی قرار گیرد که به شدت در جستجوی آن است.

دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: تلفن‌های همراه می‌توانند یک وسیله شنود باشند؛ لذا از برادران خود در روستا‌های مرزی و جنوب به ویژه رزمندگان و خانواده‌هایشان می‌خواهیم برای حفظ و حراست از خون و کرامت مردم، تلفن همراه خود را کنار بگذارند؛ چرا که تلفن همراه عامل مرگباری است که می‌تواند اطلاعات خاص و مرگباری را در اختیار دشمن قرار دهد؛ بنابراین اسرائیل نیازی به کارگذاشتن دوربین در جاده‌ها ندارد؛ زیرا دوربین‌های متصل به اینترنت تمام جاده‌ها را رصد می‌کنند و این دوربین‌ها باید از اینترنت جدا شوند؛ زیرا سست گرفتن این موضوع باعث افزایش شهدا و لو رفتن اطلاعات جبهه مقاومتی شود.

وظیفه مقاومت بازدارندگی است

سید حسن نصر الله تاکید کرد ما همه تحولات منطقه را رصد می‌کنیم و همه احتمالات را برای خود باز می‌دانیم، اما در جبهه جنوب با نگاه به غزه می‌جنگیم. در نتیجه وقتی تجاوز به غزه متوقف شود، شلیک گلوله‌ها در جنوب نیز متوقف خواهند شد و در صورت توقف حملات اگر دشمن صهیونیستی دست به هر اقدامی بزند، ما به قوانین و معادلات موجود خود باز خواهیم گشت؛ زیرا وظیفه مقاومت بازدارندگی دشمن و پاسخ‌های متناسب به آن خواهد بود.

نصر الله در پایان تاکید کرد هرکس ما را به گسترش جنگ تهدید کند ما نیز او را به گسترش جنگ تهدید خواهیم کرد و هرکس تصور کند مقاومت در لبنان حتی یک لحظه احساس ترس یا سردرگمی می‌کند؛ سخت در اشتباه است و باید در محاسبات خود تجدید نظر کند. مقاومت امروز مصمم‌تر و قوی‌تر از هرزمان دیگری برای مقابله با دشمن در هر سطحی از رویارویی و درگیری قرار دارد.

منبع : تسنیم

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.