از راز یک جنایت‌ سه‌ساله در فریدونکنار تا کشف یک بز کوهی
۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰
شناسه : 1293

ایسنا/مازندران رئیس پلیس آگاهی استان مازندران از کشف قتل پس از ۳ سال در شهرستان فریدونکنار و شناسایی و دستگیری قاتل و همدستانش خبر داد.  سرهنگ علی قیصری با اعلام این خبر، گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در بهمن ماه ۱۳۹۹ در شهرستان فریدونکنار و قتل صاحبخانه با توجه به متواری شدن […]

پ
پ

ایسنا/مازندران رئیس پلیس آگاهی استان مازندران از کشف قتل پس از ۳ سال در شهرستان فریدونکنار و شناسایی و دستگیری قاتل و همدستانش خبر داد.

 سرهنگ علی قیصری با اعلام این خبر، گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در بهمن ماه ۱۳۹۹ در شهرستان فریدونکنار و قتل صاحبخانه با توجه به متواری شدن قاتل از صحنه جنایت، مراتب در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت .

 به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس وی تصریح کرد: با اعزام تیم تخصصی بررسی صحنه جرم پلیس آگاهی استان و بررسی همه جانبه صحنه جنایت مشخص شد، قاتل با سلاح جنگی کمری، مقتول را به قتل رسانده و پس از آن با سوییچ موجود در منزل، خودرو مقتول را به سرقت برده و در حوالی خیابان منتهی به منزل مقتول آن را رها کرده و متواری شده است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران، اظهار کرد: با توجه به پیچیدگی پرونده و عدم دسترسی به سرنخ‌های لازم برای کشف جرم، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سرهنگ قیصری با اشاره به تشکیل کار گروه تخصصی متشکل از کارآگاهان ادارات عملیات ویژه، جرایم جنایی، تشخیص هویت و اطلاعات جنایی در نهایت با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی متهم به قتل پس از ۳ سال شناسایی و با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مازندران افزود: متهم به قتل در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس با توجه به شواهد و قرائن موجود لب به اعتراف گشود و به قتل با انگیزه تسویه حساب شخصی با همدستی فردی دیگر اقرار کرد.

سرهنگ قیصری با اشاره به تشکیل پرونده برای متهم از معرفی وی به مرجع قضائی خبر داد و افزود: وی پس از تفهیم اتهام و بازسازی صحنه قتل برای سیر مراحل قانونی با صدور قرار مناسب روانه زندان شد .

کشف ۲ انبار احتکار لاستیک خودرو توسط پلیس امنیت اقتصادی مازندران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از کشف ۹۰۰ حلقه لاستیک خودرو به ارزش ۲۰ میلیارد ریال از دو انبار احتکار کالا در شهرستان‌های بابل و ساری خبر داد.

از راز یک جنایت‌ سه‌ساله در فریدونکنار تا کشف یک بز کوهی

سرهنگ “محمد محمدپور” در تشریح این خبر گفت: در اجرای طرح مبارزه با احتکار و قاچاق  لاستیک خودرو موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران، تصریح کرد: در اجرای این طرح ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی از احتکار انواع لاستیک خودرو توسط دو متصدی واحد صنفی عرضه لاستیک خودرو در شهرستان‌های بابل و ساری باخبر شدند.

وی افزود: پس از بررسی‌های اطلاعاتی با همکاری نمایندگان اداره صمت این  شهرستان‌ها در بازدید از انبار نگهداری کالا توسط این واحدهای صنفی مجموعا ۹۰۰ حلقه لاستیک مربوط به خودروهای سبک و سنگین فاقد سابقه ثبت در سامانه جامع انبارها و تجارت کشف شد.

سرهنگ محمدپور از تشکیل پرونده و معرفی متصدیان این واحدهای صنفی به مرجع قضائی خبر داد و گفت: بنا به نظر کارشناسان ارزش این کشفیات بالغ بر ۲۰میلیارد ریال اعلام شده است.

سرهنگ”محمد محمدپور” در پایان با بیان این که احتکار کالا منجر به اخلال در نظام اقتصادی و نوسان قیمت کالاها خواهد شد، از مردم خواست؛ در مقابله با احتکار و سایر مسائل امنیتی با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ و یا مراجع قضائی اطلاع دهند.

دستگیری شکارچیان غیر مجاز در تنکابن

فرمانده انتظامی تنکابن از دستگیری پنج شکارچی غیر مجاز و کشف یک راس بز کوهی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “بهادر دیلمی” در بیان این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر شکار غیر مجاز بز کوهی توسط افرادی در شهرستان تنکابن، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

از راز یک جنایت‌ سه‌ساله در فریدونکنار تا کشف یک بز کوهی

وی افزود: ماموران پاسگاه “دوهزار” پس از بررسی‌های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی ۵ شکارچی غیرمجاز را در این ارتباط شناسایی و در اقدامی عملیاتی، آنان را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی تنکابن از کشف یک راس بز کوهی و ۲ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز از خودروی متهمان خبر داد و اظهار کرد: این افزاد پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ دیلمی از برخورد قاطع پلیس در مواجهه با شکارچیان غیر مجاز خبر داد و از شهروندان خواست؛ به منظور پیشگیری از این گونه موارد در صورت مشاهده و اطلاع از هرگونه فعالیت سودجویان در این زمینه مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰به پلیس گزارش کنند.

آزاد سازی حریم رودخانه در سوادکوه

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان سوادکوه از رفع تصرف زمین‌های تصرف شده در بستر رودخانه “روستای دراسله” در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “صدرا عبدی” بیان کرد: در پی اعلام نماینده اداره امور منابع آب منطقه‌ای شهرستان سوادکوه مبنی بر حصارکشی و تصرف غیرقانونی  ۱۲۰۰ متر از بستر رودخانه در روستای دراسله، بررسی موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

از راز یک جنایت‌ سه‌ساله در فریدونکنار تا کشف یک بز کوهی

وی گفت: ماموران با همکاری نماینده امور منابع آب منطقه‌ای به محل مورد نظر اعزام و نسبت به قلع و قمع و آزاد سازی ۱۲۰۰ متر زمین‌های تصرف در بستر رودخانه در روستای مذکور اقدام کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی سوادکوه با بیان اینکه کارشناسان ارزش زمین‌های رفع تصرف شده را بالغ بر ۶ میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و تحویل مرجع قضائی شد.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.