از دستگیری ادمین پیج‌های اینستاگرامی تبلیغات تا توقیف خودرو‌های شوتی با ۲۸ میلیارد ریال کالا در فارس
۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۵
شناسه : 46799

 مهم‌ترین حوادث روز شنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید. کشف ۱۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در ممسنی فرمانده انتظامی ممسنی از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد. سرهنگ محمد نیکبخت فرمانده انتظامی ممسنی اظهار کرد: مأموران انتظامی ممسنی هنگام کنترل محور […]

پ
پ

 مهم‌ترین حوادث روز شنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف ۱۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در ممسنی

فرمانده انتظامی ممسنی از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد نیکبخت فرمانده انتظامی ممسنی اظهار کرد: مأموران انتظامی ممسنی هنگام کنترل محور مواصلاتی کوه‌چنار – نورآباد به یک سواری سمند مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: مأموران در بازرسی از این خودرو، ۷۵۰ عدد سی‌پی‌یو، ۸۸۰ عدد رم و ۷۱ عدد کیس کامل کامپیوتر خارجی قاچاق و فاقد مدارک قانونی را کشف کردند.
فرمانده انتظامی ممسنی با بیان اینکه ارزش کالا‌های قاچاق کشف شده برابر نظر کارشناسان ۱۵ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در این خصوص راننده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

توقیف خودرو‌های شوتی با ۲۸ میلیارد کالای قاچاق در کوه‌چنار 

فرمانده انتظامی کوه‌چنار از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۲۸ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ حسینعلی شیروانی فرمانده انتظامی کوه‌چنار اظهار کرد: به منظور اجرای طرح برخورد با قاچاق، ماموران انتظامی کوه‌چنار هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی در یک عملیات ضربتی به ۴ سواری تیز‌رو (شوتی) مشکوک شدند و دستور ایست را صادر کردند.

او افزود: رانندگان بدون توجه به دستور ایست ماموران با افزایش سرعت و حرکات حادثه ساز پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با توجه به تاریکی هوا خودرو‌ها را رها کردند و متواری شدند.

فرمانده انتظامی کوه‌چنار با بیان اینکه در این خصوص فقط یک نفر از قاچاقچیان دستگیر شد و تلاش برای افراد متواری با جدیت ادامه دارد، تصریح کرد: ماموران انتظامی در بازرسی از خودرو‌های توقیف شده (سمند، پژو پارس، ۴۰۵ و زانتیا (اسکورت) انواع کالای قاچاق شامل ۶ هزار و ۲۵۰ پاکت تنباکو میوه‌ای، ۴۲۰ کیلوگرم مغر و بادام هندی و ۵ هزار و ۷۲۳ ثوب انواع شال خارجی قاچاق را کشف کردند.

سرهنگ شیروانی با بیان اینکه ارزش کالا‌های قاچاق کشف شده برابر نظر کارشناسان ۲۸ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی لارستان تصریح کرد: موفقیت پلیس در کشف کالای قاچاق نتیجه تعامل با شهروندان است لذا از مردم درخواست داریم هرگونه موارد مشکوک در این زمینه را بلافاصله از طریق شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

خودرو پژو پارس حامل ۹۶ کیلو تریاک بود

فرمانده انتظامی داراب از توقیف سواری پژو پارس و کشف ۹۶ کیلو تریاک در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب، اظهار کرد: مأموران پاسگاه انتظامی دولت آباد هنگام گشت‌زنی و کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی، به یک سواری پژو پارس مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی از این خودرو ۹۶ کیلوگرم تریاک کشف و یک قاچاقچی نیز دستگیر شد.

سرهنگ نوشاد با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده تحویل دادسرا شد، تأکید کرد: پلیس در جهت برخورد با قاچاقچیان و مبارزه بی امان با این پدیده شوم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

کشف ۲۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در خرمبید

فرمانده انتظامی خرمبید از کشف ۲۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ علی‌اکبر کریمی فرمانده انتظامی خرمبید بیان کرد: در اجرای طرح پیشگامان، ماموران انتظامی این فرماندهی هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی از این خودرو ۲۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع کشف شد.

سرهنگ کریمی با بیان اینکه راننده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد، از شهروندان خواست در صورت اطلاع از فعالیت‌های قاچاقچیان سوخت، مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

هشدار پلیس بیضا در خصوص پیشگیری از سرقت احشام 

فرمانده انتظامی شهرستان بیضا در خصوص راهکار‌های پیشگیری از سرقت احشام به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ ذبیح‌اله رضایی فرمانده انتظامی شهرستان بیضا، به منظور پیشگیری از سرقت احشام از شهروندان خواست تا با رعایت موارد ذیل، سارقان را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام بگذارند.

۱-دامداران از رها کردن گوسفندان بدون نگهبان خصوصا در پایان شب خوداری کنند.

۲-اگر خودرو‌های بدون پلاک و مشکوک که در روستا‌ها و اطراف شهر تردد میکنند مشاهده شد، به سرعت به پاسگاه محل و یا ۱۱۰ اطلاع رسانی کنید.

۳-در صورتی که مقدور باشد محل نگهداری (احشام-دامداری–اصطبل) روشنایی کافی داشته باشد و دوربین‌های مداربسته نیز نصب شود.

۴-از دادن اطلاعاتی نظیر تعداد احشام و محل چرای احشام، به افرادی که تحت پوشش چوبدار یا عناوین دیگر به آن‌ها مراجعه می‌کنند، خودداری کنند.

۵. از استقرار دام و چراندن آن‌ها در کنار جاده که در معرض دید عموم قرار می‌گیرد، خودداری شود.

۶. نگهبان و چوپان احشام حتما گوشی تلفن همراه داشته باشد تا بتواند موارد مشکوک را سریعا به مالک یا پلیس ۱۱۰ گزارش دهند.

۷-هنگام نگهبانی از دامداری و چراندن دام، از گرفتن آبمیوه، آب و غذا از خودرو‌های عبوری و افراد ناشناس تا آنجا که امکان دارد، خودداری شود که بعضا آغشته به مواد بیهوشی است و قصد سرقت دارند.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در ارسنجان

فرمانده انتظامی ارسنجان از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی با رویکرد پیشگیری از جرائم و برخورد با هنجار شکنان و متخلفان در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ خدابخش حسن زاده فرمانده انتظامی ارسنجان، اظهار کرد: طرح عملیاتی ارتقای امنیت اجتماعی با هدف پیشگیری از انواع سرقت‌ها و پاکسازی نقاط جرم‌خیز و آلوده در ارسنجان به مرحله اجرا درآمد.

او افزود: دستگیری ۳ سارق با اعتراف به ۶ فقره انواع سرقت، ۱۳ نفر مجلوب، ۳ نفر معتاد و توقیف ۲۰ دستگاه وسایط نقلیه متخلف از نتایج این طرح‌ها بود.

سرهنگ حسن زاده با تاکید بر استمرار طرح‌های پیشگیرانه، افزود: متهمان به مراجع قضایی معرفی شدند.

جمع‌آوری معتادان متجاهر و دستگیری خرده فروشان در فیروزآباد

فرمانده انتظامی فیروزآباد از اجرای طرح جمع آوری متعادان متجاهر و دستگیری خرده فروشان مواد مخدر به صورت محله محور طی ۲ هفته اخیر خبر داد.

سرهنگ مهدی جوکار فرمانده انتظامی فیروزآباد اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی با هدف افزایش احساس آرامش فردی و عمومی، پاسخگویی به درخواست‌ها و مطالبات مردمی و سلب تحرک از مجرمان و قانون گریزان، طرح جمع آوری متعادان متجاهر و دستگیری خرده فروشان مواد مخدر را به صورت محله محور را به مدت ۲ هفته اجرا کردند.

او افزود: در این طرح که با حداکثر توان و بهره‌مندی هدفمند از امکانات و تجهیزات اجرا شد؛ ۱۱ خرده فروش مواد مخدر و ۱۸ معتاد متجاهر جمع‌آوری و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی فیروزآباد بیان کرد: در این طرح ۱۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ۴ واحد صنفی و مسکونی به علت فروش قرص‌های روان گردان و مواد مخدر صنعتی نیز پلمب شدند.

او گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک به ویژه در زمینه توزیع انواع مواد مخدر، مراتب را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

دستگیری ادمین پیج‌های اینستاگرامی تبلیغات نامتعارف

فرمانده انتظامی لارستان از شناسایی و دستگیری ادمین ۶ پیج اینستاگرامی که اقدام به ابلاغ تبلیغات نامتعارف و هنجارشکن می‌کردند، خبر داد. 

سرهنگ سیدمحمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان بیان کرد: با افزایش کاربرانی که امروزه از فضای مجازی استفاده می‌کنند، فعالیت برخی از سایت‌های غیرقانونی نیز در این سال‌ها بیش از پیش بوده و به دنبال کسب درآمد از افراد ناآگاه برخواسته اند.

او افزود: عده‌ای با شگرد‌هایی عجیب و با سوء استفاده از ناآگاهی کاربران در خصوص خطرات فضای مجازی، آن‌ها را به راحتی در دام خود گرفتار کرده و ضمن فریب کاربران با تبلیغات دروغین سود‌های کلان و بادآورده اقدام به پیشبرد اهداف مجرمانه خود می‌کنند.

سرهنگ یوسفی بیان کرد: پایش فضای مجازی و شناسایی افرادی که با تبلیغات نامتعارف و هنجارشکن سعی بر نفوذ بین قشر جوان و نوجوان جامعه را دارند از وظایف ذاتی پلیس بوده و با فعالان و سرپل‌های تبلیغاتی برابر قانون برخورد خواهد شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: اخیرا ادمین‌های ۶ پیچ اینستاگرامی که در مجموع با بیش از ۲۰ هزار دنبال کننده اقدام به تبلیغات نامتعارف و هنجارشکن می‌کردند در این شهرستان شناسایی و با هماهنگی قضایی آن‌ها را در مخفیگاههایشان دستگیر و پس از استخراج ادله مجرمانه و اعتراف به جرم با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

کشف ۲ خودرو سرقتی در کازرون

فرمانده انتظامی کازرون از کشف ۲ خودرو مسروقه در اجرای طرح مهار در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی کازرون بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع سرقت ۲ دستگاه وانت نیسان و تویوتا، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

او تصریح کرد: با اجرای طرح مهار و با تقویت گشت‌های انتظامی و کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر، سرانجام ماموران انتظامی در کمتر از ۲۴ ساعت هر ۲ خودرو مسروقه را کشف کردند.

فرمانده انتظامی کازرون با بیان اینکه تلاش برای دستگیری سارق یا سارقان ادامه دارد، از شهروندان درخواست کرد: خودرو‌های خود را به وسایل و تجهیزات ایمنی ضد سرقت مجهز کنند و هرگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.